Dažniausiai užduodami klausimai

Projektavimas ir statyba

Žodynėlis

  • 1. Kodėl verta rinktis „HausOn” architektų komandą?

    Kodėl verta rinktis mus?

    1. Savo įsipareigojimus ir projektavimo terminus patvirtiname projektavimo sutartyje, kurią pasirašome su Jumis projektavimo proceso pradžioje.

    2. Greitai reaguojame į Jūsų pastabas ir pageidavimus.

    3. Mūsų paslaugos teikiamos tik pagal galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus bei kitus norminius aktus.

    4. Jūsų norus ir idėjas atvaizduosime realistiniame virtualiame namo modelyje. Tai padės Jums visapusiškai dalyvauti projektavimo procese, įvertinti namo eksterjerą, vidaus erdves bei Jūsų idėjos atitikimą, o mums aiškiai perteikti savo pasiūlymus.  Taip gausite rezultatą, kurio ir tikėjotės bei bus maksimaliai išpildyti jūsų lūkesčiai.

    5. Esame numatę konkrečius projektavimo proceso etapus, tam, kad Jus visą laiką žinotumėte, kurioje vystymo stadijoje yra Jūsų projektas.

     

  • 2. Kam reikalingas virtualus pasivaikščiojimas?

    Jūsų norus ir idėjas atvaizduosime realistiniame virtualiame namo modelyje.

    Tai padės Jums visapusiškai dalyvauti projektavimo procese, įvertinti namo eksterjerą, vidaus erdves bei Jūsų idėjos atitikimą, o mums aiškiai perteikti savo pasiūlymus.  Taip gausite rezultatą, kurio ir tikėjotės bei bus maksimaliai išpildyti jūsų lūkesčiai. Mūsų klientai vertina tokią galimybę ir lieka patenkinti rezultatu.

    Būsimo namo 3D modelio peržiūra ir koregavimas vyksta viso projektavimo proceso metu iki kol priimami galutiniai sprendiniai.

     

  • 3. Kokius dokumentus reikia turėti norint pradėti projektuotis namą?

    LR Statybos įstatyme yra numatyta, kad statytojas (užsakovas) privalo pateikti statinio projektuotojui privalomuosius projekto rengimo dokumentus. Mes mielai Jums padėsime pildyti reikalingus projekto rengimui dokumentus ir kt. Pateikiame atmintinę kokius dokumentus reikia surinkti ir pateikti projektuotojui prieš pradedant projektavimo darbus:

    nuoroda į atmintinę >>>

  • 4. Kokiais etapais jūs rengiate namo projektą?

    Esame numatę konkrečius projektavimo proceso etapus, tam, kad Jus visą laiką žinotumėte, kurioje vystymo stadijoje yra Jūsų projektas.

     

    Projektavimo proceso etapai:

     

    Pradinis (nulinis) projektavimo etapas

    Dokumentų surinkimas ir sutarties pasirašymas.

    Pirmasis projektavimo etapas

    Namo idėjos vystymas ir patvirtinimas (namo  planų, fasadų ir galutinio namo modelio sprendiniai).

    Antrasis projektavimo etapas

    Projekto architektūrinės techninės dalies (ir konstrukcinės) rengimas (aiškinamieji raštai, brėžiniai, techninės specifikacijos ir kt.)

    Trečiasis projektavimo etapas

    Projekto bendrosios, sklypo ir kitų dalių rengimas.

    Techninio projekto bylos suformavimas

    Ketvirtasis projektavimo etapas

    Projekto derinimas ir statybos leidimo gavimas.

     

    plačiau apie projektavimo procesą skaitykite čia >>>

  • 5. Kartotinis namo projektas. Kas tai?

    Kartotinis namo projektas – tai projektas su jau sukurta pagrindine namo idėja. Idėja – ne tik unikali, bet ir praktiška, tinkanti daugumai, todėl ji verta būti pakartota, iš to kilusi ir sąvoka „kartotinis projektas“. Paprasčiau sakant, kartotinis projektas – tai anksčiau suprojektuotas ir pilnai parengtas namo projektas. Pasirinkus tokį projektą, namas įkomponuojamas Jūsų žemės sklype. Galimi ir pakeitimai, smarkiai nekeičiantys pagrindinės namo idėjos.

    Hauson.lt namų projektai >>>

  • 6. Kokie pagrindiniai kartotinio namo projekto privalumai?

    Klientams nusprendus užsisakyti namo projektą iškyla keblus klausimas: kurį projekto tipą pasirinkti? kartotinį namo projektą ar jo alternatyvą – individualų namo projektą?

     

    Todėl išskiriame 3 pagrindinius kartotinio namo projekto privalumus:

    1. Kaina. Kartotinio projekto rinkos kaina yra mažesnė nei individualaus. Tai lemia trumpesnis projektavimo laikas.

    2. Laikas. Kartotinio namo projektas yra parengtas iš anksto, todėl likusi projektavimo proceso dalis („pririšimas“ sklype ir bendroji dalis) sudaro tik trečdalį viso projektavimui skirto laiko.

    3. Pasirinkimas. Kartais sunku apsispręsti ko nori, o ko nelabai, todėl atsiradusi plati kartotinių namų pasiūla – tikras išsigelbėjimas. Pagal savo kriterijus galima rasti tinkamą namo stilių ir dizainą. Geros idėjos tiesiog kviečia: išsirink ir pasiimk! Čia tinka ir posakis: geriau vieną kartą pamatyti,nei … .

     

    Tačiau jei Jūs:

    • ieškojote ir neradote savo svajonių namo arba norite išsiskiriančio iš kitų – su Jūsų „idėja“

    • norite ir galite skirti daugiau laiko namo idėjos vystymui

    • sutinkate skirti daugiau lėšų namo projektui

    tuomet Jums labiau tinka individualaus namo projektas.

     

  • 7. Kokie galimi kartotinio projekto parengimo variantai?

    1. Kartotinio namo architektūrinės techninės dalies projektas (bazinis paketas).

    2. Kartotinio namo architektūrinės ir konstrukcinės dalių projektas (papildytas bazinis paketas).

    Iš esmės pirmas ir antras variantai -  tai išsirinkto namo pagrindinių brėžinių byla, tačiau namas nepritaikytas jokiai konkrečiai vietai, todėl nusipirkus tokį projekto variantą, Jūs dar negalite pradėti statybos darbų. Reikalinga papildoma architekto paslauga – statybos leidimo išėmimas. Tam reikia pasirinktą namą „pririšti„ prie Jūsų sklypo, projektą papildyti bendrąja ir sklypo plano dalimis bei suderinti su vietos savivaldybes administracija. Pilna konstrukcinė dalis rengiama atsižvelgiant į projektuojamo pastato sudėtingumą arba statytojui pageidaujant.

    3. Kartotinio namo projektas su statybos leidimu.

    Toks projekto variantas laikomas pilnai užbaigtu, statybos leidimas leidžia pradėti statybos darbus.

     

  • 8. Kas įeina į kartotinio namo architektūrinės dalies sudėtį?

    Į sudėtį (bazinį paketą) įeina:

    1. Aiškinamasis raštas;

    2. Techninės specifikacijos;

    3. Brėžiniai: pastato aukštų (rūsio, naudojamos ar nenaudojamos pastogės, antstato) planai, architektūriniai pjūviai, fasadai, stogo planas.

    Papildomai pridedama pagalbinė informacija:

    erdvių suvokimui - namo 3D vizualizacijos.

     

    Pastaba:

    1. Už papildomą mokestį rengiame pagrindinių konstrukcijų brėžinius: pamatų planas, perdangų planas, stogo konstrukcijų planas (pvz.: gegnių išdėstymo planas), pagrindinės detalės ir mazgai, orientaciniai medžiagų kiekių žiniaraščiai, langų bei durų žiniaraščiai.

    2. Jums pageidaujant arba esant sudėtingesnės konfigūracijos pastatui už papildomą mokestį rengiame pilną konstrukcinę projekto dalį, kurią sudaro:

    aiškinamasis raštas ir brėžiniai: detalus pamatų planas, pamato pjūvio detalės bei žiniaraštis, konstrukciniai aukštų planai (pvz.:aukštų planai mūro darbams) , sąramos ir jų žiniaraštis, sąramų pjūviai, pastato perdangų planai ir detalės, stogo konstrukcijos ir detalės, pastato pjūviai, papildomų pastato dalių, tokių kaip terasa, laiptai, kolonos ir pan. detalizacija, pastato konstrukcijų erdvinis vaizdas.

    Papildomai mes galime pasirūpinti vandentiekio, kanalizacijos, dujotiekio, elektros įvadų prijungimo prie Jūsų projektuojamo namo projektų gavimu.

     

  • 9. Per kiek laiko parengsite namo projektą?

    Projekto parengimo terminas priklauso nuo projekto tipo (Jūsų pasirinkto varianto), taip pat ar reikalingas statybos leidimo gavimas ar ne.

     

    1. Kartotinio namo projektas:

    • architektūrinė techninė dalis (bazinis paketas be didelių pakeitimų) parengiama per 5 - 10 darbo dienų. Jei reikalingas statybos leidimo gavimas papildomai prisideda  30 - 50 darbo dienų *.

    • architektūrinė ir konstrukcinė dalys (papildytas bazinis paketas be didelių pakeitimų) parengiamos per 10 - 15 darbo dienų. Jei reikalingas statybos leidimo gavimas papildomai prisideda  30 - 50 darbo dienų *.

     

    2. Individualaus namo projektas:

    • architektūrinė techninė dalys parengiamos per 15 - 20 darbo dienų. Jei reikalingas statybos leidimo gavimas papildomai prisideda  30 - 50 darbo dienų *.

    • architektūrinė ir konstrukcinė dalys parengiamos per 20 - 30 darbo dienų. Jei reikalingas statybos leidimo gavimas papildomai prisideda  30 - 50 darbo dienų *.

     

    *Pastaba: į šį laikotarpį įeina bendrosios ir sklypo dalies parengimas (5-10 d. d.) bei projekto derinimas su vietos savivaldybe (20 d. d.), papildomai pridedama 10-20 d. nenumatytiems atvejams.

     

    Kiekvienu atveju projekto parengimo terminas nustatomas individualiai, nurodomas Projektavimo paslaugų sutartyje ir pradedamas skaičiuoti nuo tos dienos kada gaunami visi reikiami sklypo nuosavybės dokumentai. Viso proceso metu turi būti užtikrintas efektyvus bendravimas laikantis projektavimo etapų terminų. Didelę įtaką termino įvykdymui turi patys klientai. Norit „tilpti” į nustatytus terminus būtina greita klientų reakcija į pastabas ir sprendimu priėmimas.

     

    Projekto variantų parengimo laiko skirtumai (darbo dienomis)

  • 10. Kaip užsisakyti kartotinį namo projektą?

    Yra trys galimi kartotinio namo projekto užsisakymo būdai:

    • Patikusio projekto puslapyje spauskite mygtuką su užrašu „Užsakyti“.

    • Paskambinkite telefonu +370 662 33033

    • Susisiekite elektroniniu paštu:  info@hauson.lt

    Visais atvejais Jums reikės užpildyti užsakymo formą, kurią išsiuntus, Jums bus pateikti pirkimo nurodymai.

     

  • 11. Kartotinio namo planas. Ar galimi pakeitimai?

    Taip, atliekame visus Jūsų norimus pakeitimus išsirinktame kartotiniame namo projekte.

    Numatytos dvi projekto pakeitimų grupės:

    a) paprasti, nesudėtingi pakeitimai;

    b) esminiai, sudėtingi pakeitimai.

    Pirmajai kategorijai priskiriami tokie pakeitimai:

    1. Veidrodinis projekto variantas;

    2. Plano pakoregavimas pagal Jūsų pasirinktas statybines medžiagas;

    3. Nežymūs plano pakeitimai iš esmės nekeičiantys pagrindinės namo konfigūracijos ir idėjos (pvz.:  nežymus durų, lango ar sienos perstūmimas, langų ar kitų angų panaikinimas, nelaikančiųjų sienų (pertvarų) išdėstymo keitimas ir pan.).

     

  • 12. Ar galėčiau pats pavaizduoti norimus plano pakeitimus?

    Taip, Jūs galite lengvai atlikti norimus namo plano pakeitimus.

    - Koreguoti planus Jūs galite keliais variantais:

    a) atsispausdinti planus ir koreguoti juos ranka;

    b) koreguokite planus tiesiogiai kompiuteryje su jums patogia programine įranga

    (Microsoft Snipping Tool™ Adobe Photoshop™ ar kt.).

     

    Žymėjimus atlikite vadovaudamiesi plano koregavimo pavyzdžiais >>>

     

    Išsaugokite, nuskenuokite arba nufotografuokite ir įkelkite pakoreguotą planą į savo kompiuterį ir atsiųskite į info@hauson.lt. Taip pat pakoreguotus planus galite atsinešti į su susitikimą su mumis.

     

    HausOn specialistai, išanalizavę ir įvertinę Jūsų pažymėtus planų pakeitimus, susisieks su Jumis dėl tolimesnių veiksmų.

     

  • 13. Individualaus namo projektas. Kas tai?

    Individualus namo projektas – tai vienetinis projektas, kuris kuriamas pagal konkretų individualų užsakymą: t. y. namo pagrindinė idėja vystoma nuo „nulinės“ padėties kartu su klientu. Kūrybos procese ypatingas dėmesys skiriamas siekiui sukurti iš kitų išsiskiriantį namą, kuris atspindėtų kliento gyvenimo būdą, charakterį bei poreikius. Individualaus namo projektavimas trunka ilgiau, kainuoja brangiau, tačiau gautas rezultatas tai atperka. Tik individualaus projektavimo atveju sukuriamas harmoningas namo ir sklypo derinys: pirma įvertinama aplinka, po to priderinamas pastatas.

     

  • 14. Kada verta rinktis individualų namo projektą?

    „Ieškojau ir neradau savo svajonių namo tarp kartotinių projektų“

    „Noriu originalaus ir neįprasto namo“

    „Kartotiniai namai netinka mano sklype“ (pvz.:sklypas šlaite arba sudėtingos formos sklypas)

    „Mano sklypas yra unikalioje vietoje, todėl ir namas turi būti unikalus“

    „Turiu konkrečių idėjų dėl namo formos ir plano“

    „Noriu,kad suprojektuotas namas būtų maksimaliai pritaikytas mano sklypui“

    „Man patinka specifinio stiliaus namai, kurių dabartinis pasirinkimas siauras“

    „Noriu dalyvauti savo namo idėjos vystymo procese nuo pradžios iki pabaigos“

    „Noriu ir galiu skirti daugiau laiko namo idėjos vystymui“

    „Galiu sau leisti už projektą sumokėti šiek tiek daugiau“

     

    Jei pritarėte daugiau nei pusei teiginių, tuomet Jums verta rinktis individualų namo projektą.

     

  • 15. Projektavimo paslaugų kainos?

    Projektavimo paslaugų kainas žiūrėkite čia >>>

     

  • 16. Dirbu užsienyje. Ar galiu projektuotis namą Lietuvoje?

    Taip, galite projektuotis savo namus pas mus būdami užsienyje, nes šiuolaikinės technologijos leidžia sklandžiai bendrauti nuotoliniu būdu. Mūsų specialistai kiekviename etape Jus informuos apie projektavimo eigą bei pateiks visą reikalingą informaciją ir dokumentaciją. Pasirinkus Jums priimtiną susisiekimo būdą (el. paštą, Skype™ ar kt.) galėsite koreguoti, pateikti pastabas bei pageidavimus dėl savo būsimo namo projekto. Vienintelis būtinas dalykas, kuriuo jums teks pasirūpinti, - tai notaro patvirtintas įgaliojimas, suteikiantis teisę vienam iš Jūsų artimųjų  (arba mūsų specialistui) pasirašyti Jūsų vardu ir  rūpintis projektine dokumentacija. Išpildžius minėtą sąlygą mes parengsime visus su projektu susijusius dokumentus, gausime statybą leidžiantį dokumentą be Jūsų grįžimo į Lietuvą.

     

  • 17. Noriu statytis gyvenamąjį namą iki 80 kv. m. Ar reikalingas projektas ir statybos leidimas?

    Nuo 2017-01-01Vienbučiams gyvenamosios paskirties namams iki 80 m² statybą leidžiantis dokumentas ir projektas yra privalomi.

     

    detaliau apie tokius atvejus skaitykite čia >>>

     

  • 18. Kada būtina gauti gretimo sklypo savininko rašytinį sutikimą?

    Rašytiniai gretimų žemės sklypų savininkų sutikimai tam tikrais atvejais reikalingi, kad projekte numatomi sprendiniai nepažeistų trečiųjų asmenų interesų. Statybos techniniuose reglamentuose yra nustatyti konkretūs atvejai, kada tokie rašytiniai sutikimai yra privalomi.

     

    plačiau apie konkrečius atvejus skaitykite čia >>>

     

  • 19. Ar privaloma prieš pradedant statybos darbus pasisamdyti statinio statybos ir techninės priežiūros vadovus?

    Jei Jūs planuojate statyti ypatingą, neypatingą ar II grupės nesudėtingą statinį, prieš pradedant statybas Jums yra privaloma pasisamdyti statinio statybos vadovą, statinio statybos techninės priežiūros vadovą ir apie tai informuoti IS „Infostatybą“.

     

    plačiau apie tai skaitykite čia >>>

     

  • 20. Kokie minimalūs atstumai turi būti išlaikyti tarp pastato ir sklypo ribų?

    Jūsų namo bei kitų statinių išdėstymas sklype turi tenkinti mažiausių leistinų atstumų apribojimus:

    • priešgaisriniai – tarp namų ir kitų pastatų - nustatomi pagal gaisrinės saugos pagrindinius reikalavimus.

    • sanitariniai – tarp namų, kitų pastatų ir inžinerinių statinių priklausomai nuo jų paskirties.

    • užtikrinantieji statinių mechaninį atsparumą ir pastovumą: tarp statinių pamatų ir inžinerinių tinklų bei kitų inžinerinių statinių, tarp įvairios paskirties inžinerinių tinklų, tarp želdinių ir statinių elementų.

    • užtikrinantieji trečiųjų asmenų interesų apsaugą.

     

    detaliau apie leistinus atstumus skaitykite čia >>>

     

  • 21. Ar projektuojate A++ ar pasyvius namus?

    Visi mūsų namų projektai yra A++ energinio naudingumo klasės su galimybe pritaikyti pasyviam namui..

    Mūsų projektai kuriami pasitelkiant SIM (statinio informacinio modeliavimo) technologiją, todėl tiksliai nustatome pastato energijos suvartojimo poreikį. Kiekvienam projektui atliekamas energinio naudingumo projektavimas.

    Papildomai, pagal poreikį, projektavimo metu atliekame šiluminių ilginių tiltelių skaičiavimą.

     

    detaliau apie pastato energinio naudingumo klasę skaitykite čia >>>

     

Užduokite klausimą:

HausOn

Projektavimo studija

Mob. tel.: +370 662 33033

El. paštas: info@hauson.lt

Siunčiama...

Nepavyko išsiųsti.

Bandykite dar kartą.

Ačiū. Žinutė sėkmingai išsiųsta !

KARJERA

HausOn

Projektavimo studija